WILLA SŁONECZKO

Historia

Od początku istnienia obiekt pełnił funkcje pensjonatu. Pierwsze wzmianki pochodzą z przewodnika z 1903r. Schreiberhau seine Geschichte, Natur und Beschreibung. Dawna willa początkowo nosiła nazwę Villa Berliner Hof. Pierwszym właścicielem był Emil Reimann. Pensjonat prawdopodobnie został zbudowany w 1899r. Obiekt reklamował się jako Willa pośrodku pięknego ogrodu, z dogodną lokalizacją oferująca przyjemy i spokojny wypoczynek.

Kilka lat później włąścicielkami stają się Anna Anwand i Alice Hayn. W tym czasie oferowano nocleg w szesnastu ogrzewanych pokojach z wyżywieniem, wspólną jadalnią oraz pokojem dziennym dla Gości.

Obiekt był nowoczesny - elektryczne oświetlenie, nowoczesne łazienki, ogrzewane pomieszczenia i korytarze. Dostosowany do przyjmowania Gości przez cały rok. 

---

Jednocześnie na starych pocztówkach można odnaleźć jeszcze nazwę Haus Gradel. Jednak ze względu na zaginione archiwum Szklarskiej Poręby pozostajnie na długo jeszcze jako nieodkryta karta historii naszego domu. 

W latach powojennych budynek pełnił rolę Wojskowego Domu Wypoczynkowego tworząc przez długi czas z WDW Śnieżynka oraz WDW Wysoki Kamień – Wojskowy Zespół Wypoczynkowy w Szklarskiej Porębie. W 2009r. zostaje wystawiony na sprzedaż i tak trafia w nasze ręce, aby ponownie funkcjonować jako obiekt noclegowy.

Sprawdź nasze pokoje
Show on the map